Ağzı laf yapanların mesleği; Duty Free parfümcülük!

Genel
Views: 117

Merhaba arkadaşlar, orta yaşları geçmediysek bu yönteme âşinayızdır. Dolandırılmış olmasak bile başımıza gelmiş olması çok muhtemel. Çünkü hatırı sayılacak kadar çok kişi kolay yoldan para kazanmak için yaşıyor. Ve bunu başarabilmek için duyguları istismar etmek umurlarında bile değil.

Gelelim yönteme;

Genel hatlarıyla olay şöyle yaşanır; Bir AVM’den çıkmış arabanıza yürüyorsunuz, yada kalabalık bir yerdesiniz. Birden iyi yada normal giyim kuşamlı biri yanıza gelir. Gayet elit beyefendi şekilde konuşanlar, bu işin bordo berelisidir, havalimanı ve duty free kelimelerini aynı anda duyarsanız direk kaçın, inandırırlar 🙂

Diğer karakter de çok konuşan ve bazen aralarda açık veren tiptir. Bordo bereli gibi güven vermediği için çok sallamayıp geçebilirsiniz.Bu iki tipten biri size havalimanında çalıştığını ve orada prim olarak parfüm verdiklerini söyleyecek büyük ihtimal. Yada bu yalanın cıvığı çıktığı için farklı şekilde ısıtıp sunacak yemek yada yememek size kalmış.

İlk olarak duygusal yaklaşırsanız kaybedersiniz, kendisini acındıracak. Havalimanı prim verecek olsa nakit verecek firmadır Duty Free parfüm olayı zaten en büyük yalan, oradan yakalayıp üzerine gidebilirsiniz. Ama bunlar hazırlıklı gezerler yanlarında havalimanı etiketli fotoğraflı kimlik kartı bile bulunabilir. Unutmayın, yazıcıdan çıkartıp kart kaplatmak 2.5 lira : )

Sizin güveninizi kazanmak için her türlü yolu düşünüyor bu simsarlar, asla inanmayın. Eğer adam akıllı parfüm çakma deyip yoldaki diğer satıcılar gibi satsalar, eyvallah ne güzel ticaret yapıyor der geçeriz. Ama bu dolandırıcılık, şikayet bile edebilirsiniz. Konumuza dönersek bunlar güveninizi kazanmak, kendisini doğru göstermek için parfümleri özene bözene seçmişlerdir. Üzerlerinde duty free etiketleri barkodları vs. hepsi tamdır.

Sizi öyle psikolojiye sokarlar ki, o ürünü barkodunu filan gösterme vakti geldiği zaman barkodu sorgulayacağım diyemezsiniz adama ayıp ederim diye.İşte artık yazıyı okudunuz, DEYİN!

Barkodların doğru olma imkanı yok, yalanı ortaya çıkacaktır.

Bu gibi durumların yaşanması gerçekten üzücü, ama biz tedbirimizi alıp bu olaylara mahal vermezsek cesaretlerini kırmış oluruz. Tepkimizi göstermekte fayda var. Makarasına bile ciddiye alırsanız bir anda kendinizi sırt çantanızda parfümlerle bulabilirsiniz. Sahte olduklarını bilerek alacaksanız aşırı ölü fiyatlar teklif edin, 200 liradan 20 liraya kadar düşeceklerdir. En azından değerini vermiş olursunuz.

Barkod sorgulayabileceğiniz site

Tam olarak güvenilir mi bilmiyorum, ama deneyebilirsiniz.

http://gepir.org.tr/

Sağlıcakla kalın, yorumlarda başınızdan geçen olayları bekliyorum.

Tags: ,

You May Also Like

Dağ kampı için gerekli minimum ekipmanlar
GenYoutube ile YouTube Premium almanıza gerek yok.

Author

Must Read

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Menü