Bilmediğimiz 5 Muazzam Gmail Özelliği

İnceleme
Views: 113

Gmail hizmeti, 1.5 milyardan fazla insan tarafından kullanılmakta. Bu nedenle google bu hizmetinin üzerine çok düşüyor. Gmail‘in bilmediğimiz çok özelliği var. Yazımda bunlardan 5 tanesine değineceğim, özelliklere geçelim;

Yanlışlıkla yolladığımız mailler, yada yanlış adrese yollanmış mailler

Eğer yolladığımız mail istenmeyen bir yere gittiyse gmail bize 30 saniye içinde geri alma şansı sunuyor. Sonuçta her platformda olursa olsun yanlış yapmak mümkün, whatsapp grupları karıştığında neler olduğunu biliyoruz. Bu özelliği aktif etmek için ayarlardan her mesaj için geri alma özelliğini bulup aktif hale getirin, deneme yapmak için bana mail yollayabilirsiniz 🙂

İstemeyerek abone olduğumuz bültenler yüzünden darmaduman posta kutumuz

Her saniye alakasız maillerden bunaldıysanız her zaman yaptığınız gibi yeni hesap oluşturmaya gerek yok. Gmail bize sınırsız takma ad kullanma hakkı veriyor. Kullanıcı adımızın sonuna sadece + işareti bile koyarak gelen bütün alakasız mailleri karartabiliriz.

Örneğin kullanıcıadı+spam@gmail.com yapabiliriz. Bu şekilde hesabımızı sınırsız kategorilere ayırabiliriz. Ve spam mail kelimelerini filtreleyip direk çöp kutusuna gitmesini sağlayabilirsiniz. Spam kutumuz tertemiz kalabilir rahatça uyuyabiliriz.

Bu özellik sadece kötü amaçlı mailler için değil. İş maillerimizin farklı alana, reklamlar yada alakasız olanlar için farklı takma adları kullanabilirsiniz. Cidden baş ağrısı için birebir bir özellik.

Hesabını bir yerde açık mı unuttun?

Gmail hesabınıza farklı bir yerde giriş yaptınız ve çıkış yapmayı unuttuysanız google bunu da düşünmüş. Çünkü banka hesabımıza kadar öğrenebilirler hesap çalınması durumlarında.

Ayrıntılar sekmesinden son hesap etkinliği kısmına girin. Burada açık olan tüm oturumlarınız detaylı bir şekilde gösterilecek. Hepsinden çıkış yap butonuna bastığımız anda hesabımız güvende demektir .

Gmail sizin yerinize SMS gönderebilir

Telefonumuzun şarzı bittiği zaman çaresiz durumda kalırız. Eğer önemli bir işimiz varsa yanımızda bilgisayar bulunuyorsa ve kısa mesaj göndereceğimiz numarayı biliyorsak Gmail üzerinden rahatlıkla SMS gönderebiliriz.

Not: Özelliğe mobil uyumlu şebekemiz şuan türkiyede bulunmuyor

Filtreler

Gmail ile bize gelen en ufak mesajı dahi filtreleyebiliriz. Eğer bariz bilinen spam kelimelerini filtrelerimize eklersek bu spamsız bir posta kutusu demek.

Dişli simgesine tıklayın ardından ayarlardan devam edin. Yeni filtre ekle kısmından ayarları istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Tags: , ,

You May Also Like

En Hızlı Ücretsiz VPN Servisleri 2019 (GÜNCEL)
Google Home, robot çağının başlangıcı mı ?

Author

Must Read

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Menü