En İyi Aile Filmleri

Genelİnceleme
Views: 200

En İyi Aile Filmleri

Film izlemek her an ve her yerde zevkle yapılan bir aktivite olmaktadır. Kimi zaman sevgilimizle kimi zaman arkadaşımız ya da arkadaşlarımızla kimi zamanda ailemizle beraber film izlemekteyiz.

Aile türünde filmler en çok izlenen film temaları arasında yer almaktadır. Bu yazımızda aile ana temalı komik ya da dramatik olayların konu edindiği filmleri listeledik. Sizde bu türde filmler arıyor ve seçmekte zorlanıyorsanız sizler için en iyi aile filmleri listemizi inceleyiniz.

1. Bizim Aile

Bizim aile film afişi

Türk film efsanelerinden olan bizim aile filmi, en iyi aile filmleri listesinde ilk sırada yer almaktadır. Münir Özkul, Adile Naşit, Tarık Akan, Şener Şen, Halit Akçatepe ve Ayşen Gruda gibi türk sinema tarihinin güzide oyuncularının bulunduğu Bizim Aile filminin yaratıcısı; Hababam sınıfı filmindeki müfettiş rolünü oynayan Ergin Orbey’dir. Filmde fabrikada işçi olarak çalışan Yaşar ustanın eşinin vefatı sonrasında üç çocuğu ile dul kalmış ve sonrasında çocuklarına hem anne hem baba olarak hayatlarını sürdürmesi, diğer tarafta ise yine aynı Melek hanımda üç çocuğu ile dul kalması işlenir. Film içerisinde birbirine karşı duygusal anlamda yakınlaşırlar. Fakat hikaye burada başlar.

(IMDb puanı: 8.4).

A marriage Story (Bir evlilik hikayesi) Film afişi

2. A marriage Story (Bir evlilik hikayesi)

Scarlett Johansonn ve Adam Driver’in oynadığı Noah Baumbach filmi daha çıkmadan nobele aday gösterilmiş ve en iyi aile filmleri arasında yerini almıştır. 2019 yılında vizyona giren bu filmde dağılan bir evlilik hikayesi içerisinde birlikte kalmaya çalışan bir ailenin acıklı ve şefkatli hikayesini izleyicilere aktarıyor.

(IMBb puanı: 8.0).

Little Women (Küçük Kadınlar) Film afişi

3. Little Women (Küçük Kadınlar)

Louisa May Alcott’un aynı romanından uyarlanan Little Women filmi 14 şubat 2020 tarihinde gösterime girmiştir. Küçük kadınlar filminde iç savaş bitiminde Amerika’da yaşamlarını idame ettirmeye çalışan dört kardeşin yaşam hikayesini anlatmaktadır. Tamamen birbirinden farklı karakterlere sahip dört kız kardeş, çocukluk dönemlerini geride bırakarak anneleri ile birlikte zor şartlar içerisinde yaşam mücadelesi veriyor

(IMDb puanı: 7.9).

Aile arasında film afişi

4. Aile arasında

En iyi aile filmleri listemizin bu bölümünde son dönemde türk komedi filmlerinde ön plana çıkmış, izleyenleri fazlasıyla güldüren, izleyicinin büyük beğenisini toplamış aile arasında filmini sizlere öneriyoruz. Gürse Bilser’in yazdığı komedi filmi Engin Günaydın, Demet Evgar, Şevket Çoruh ve Fatih Artman gibi başarılı oyuncuları kadrosunda bulunduruyor. Fikret rolünü oynayan Engin Günaydın’ın eşiyle arasının bozulması sonucunda Solmaz (Demet Evgar) ile tanışır. Solmaz’ın kızı evlenmek istediği çocuğa ailesi hakkında söylediği yalan sonucu yalanın ortaya çıkmaması için Solmaz, Fikret’ten Emniyet Müdürü rolü yapmasını ister ve işler böylelikle git gide daha karmaşık bir hal alır

(IMDb puanı: 7.7).

Organize İşler: Sazan Sarmalı Film afişi

5. Organize İşler: Sazan Sarmalı

Efsane film Organize İşler serisinin devamı olan ‘Sazan Sarmalı’ izleyenlere yine aynı zevkli ve eğlenceli dakikalar yaşatarak hem güldürüyor hem de duygulandırıyor. 2019 yılında Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği ve oynadığı filmde Asım Noyan ve çetesinin maceraları ele alınmıştır. Noyan eksi filmlerden alışık olduğumuz gibi yalan söylemekte ve çevirdiği dolaplarla insanları dolandırmaktadır. Herkesi dolandıran Asım ve çetesi bu sefer çok karışık bir sazan sarmalının içinde düşmüşlerdir.

(IMDb puanı: 6.0)

Cinayet Süsü Film afişi

6. Cinayet Süsü

Senaryosunu Feyyaz Yiğit, Aziz Kedi ve Ali Atay’ın birlikte yazdığı, Ali Atayın yönetmenlik koltuğuna oturduğu cinayet süsü filmi 31 Ekim 2019 tarihinde izleyiciler ile buluşmuştur. Cinayet büroda birbirinden yetenekli dedektiflerin oluşturduğu grup, işlediği cinayet mahallerini boyalarla boyayan ve şiirlerle süsleyen fantastik bir katilin peşine düşerler. Bu yetenekli ekibin cinayeti çözmek için başvurduğu yöntemler ve karşılaştığı olaylar tam bir fiyasko.

(IMDb puanı: 6.7).

The Boy Who Harnessed the Wind  (Rüzgarı Dinleyen Çocuk) Film afişi

7. The Boy Who Harnessed the Wind  (Rüzgarı Dinleyen Çocuk)

Bilim tanrı gibidir, her yere ulaşır sözünü doğrulayan bu filmde, yokluğun ve yeteneğin birleşmesiyle neler yapılabileceğini gözler önüne sermektedir. Okuduğu bir fen bilgisi ders kitabından esinlenen küçük çocuk William Kamkwamba’nın yaşadığı köyünü kıtlıktan kurtarmak maksadıyla inşa ettiği rüzgar türbinini konu alan gerçek bir yaşanmış hikayedir.

(IMDb puanı 7.6)

Cindirella Man (Kül Kedisi Adam) Film afişi

8. Cindirella Man (Kül Kedisi Adam)

En iyi aile filmleri listemize yine yaşanmış gerçek bir hikaye ile devam ediyoruz. Cindirella Man filminde baş rolde J.Braddock’un hayatını canlandıran Ruswell Crowe karşımıza çıkmaktadır. Film ABD’deki büyük kriz dönemi yıllarında geçmektedir. Cindirella Man lakabıyla anılan ünlü boksörün ailesini geçindirmek için tekrar ringlere dönmesini ve yaşadığı sıkıntıları çektiği zorlukları etkileyici bir şekilde bizlere aktarmaktadır.

(IMDb puanı: 8.0)

Everybody’s is fine (Herkesin keyfi yerinde) Film afişi

9. Everybody’s is fine (Herkesin keyfi yerinde)

Duygusal ve ailesine karşı duyarlı bir baba olan Frank, eşini kaybettikden sonra yalnız kalmıştır. Bunun sonucunda ailesinin kopmasına tanık olan Frank yıllar sonra tekrardan bir karar alır ve dört çocuğunu görmek maksadıyla yollara düşer ve hikaye başlar. Evlatları arasında yaşanacak duygusal anlar ve maceralar Frank’in çocuklarını geri kazanmak için giriştiği eşsiz çabaları anlatmaktadır.

(IMDb puanı 7.2)

7. Koğuştaki Mucize Film afişi

10. 7. Koğuştaki Mucize

Aras Bulut İyinemli ve Nisa Sofiya Aksongur’un başrollerinde yer aldığı 2019 yılı yapımı 7. Koğuştaki Mucize filmi engelli bir babanın annesini kaybetmiş çocuğu arasındaki sevgi bağını ve saflığı bizlere duygu dolu bir şekilde aktarmaktadır. Filmde bir komutanın çocuğunun ölümüne şahit olan baba suçsuzluğunu kanıtlamaya çalıştığı filmde izleyenler kimi zaman gülümsemekte kimi zaman ise hüzünlenmektedir.

(IMDb puanı: 8.4)

The Royal Tenenbaums (Tenenbaums Ailesi) Film afişi

11. The Royal Tenenbaums (Tenenbaums Ailesi)

Kadrosunda Owen Wilson, Gene Hackman gibi usta oyuncularını barındıran 2001 yapımı bu film en iyi film ve en iyi senaryo dallarında çeşitli ödüller kazanmıştır. Absürd komedi ve drama temalı Tenanbaums Ailesi filminde üç kardeş ve çocuklarının hepsinin birbirinden farklı çeşitli alanlarda yeteneklerini konu almaktadır. Aile bir sebepten dolayı bir araya gelir ve geçmişiyle hesaplaşır. Müzikleriyle, sahneleriyle diğer türdeş filmlerinden ayrılan Tenenbaums Ailesi hem izleyenleri zaman zaman duraksatmakta hem de kahkalar eşliğinde doyasıyla sinema keyfi yaşatmaktadır

(IMDb puanı: 7.6).

Ölümlü Dünya Film afişi

12. Ölümlü Dünya

Ölümlü dünya filminde Haydarpaşa Garı’nda tat lokantasını işleten Mermer ailesi görünürde lokanta işletmecileridir. Kendi halinde sıradan bir aile görüntüsü çizen mermer ailesi, aslında göründüğü gibi değillerdir. Nesilden nesile devam eden uluslararası bir suikast şirketi için çalışan kiralık katil mesleğini yürütmektedirler. Ne pahasına olursa olsun ortaya çıkmaması için çalıştıkları bu sırları, filmin ilerleyen dakikalarında beklenmedik bir şekilde ifşa olur ve mermer ailesi yeni bir plan devreye sokarak düştükleri zor durumdan kurtulmaya çalışırlar. İşlerin daha da sarpa sarmaya başlamasıyla film izleyenler için çok eğlenceli mermer ailesi için trajikomik bir hal almaya başlar.

(IMDb puanı: 7.7)

BABAM VE OĞLUM Film afişi

BONUS: BABAM VE OĞLUM

Sinema izleyicileri için ne kadar izlese de doyulmayacak kalitede filmler vardır. İşte en iyi aile filmleri listesinde siz izleyiciler için derlediğimiz listemizin bonus bölümünde Türk sinema tarihinde defalarca izlense de aynı burukluğu ve hüznü yaşatacak bir aile filmi varsa o da Babam ve Oğlum filmidir. 2005 yılında Çağan Irmak’ın yazdığı film de Ege’deki aile çiftliğinden gazetecilik okumak için babasıyla kavga ederek ayrılan Sadık’ın hikayesini anlatmaktadır. 12 Eylül darbesini arka planda bizlere anlatan filmde Sadık’ın oğlundan hüzünlü ayrılışını ve Bir baba ve oğul arasındaki hüzünlü hikayeyi bizlere çarpıcı bir şekilde yansıtıyor.

Tags: ,

You May Also Like

Dünyanın En İyi Filmleri
Hangi Ülke Sosyal Medya Vergisi Alıyor?

Author

Must Read

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Menü