Türkiye’den PayPal Hesabı Açmak ve Onaylatmak

eBay DropshippingGenel
Views: 6K

PayPal’ın ne olduğunu size anlatmamın gereği olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden doğrudan kayıt olma aşamasına geçelim.

Ben İngiltere PayPal hesabı açacağım, Amerika PayPal hesabı açmak isterseniz de aynı yöntemleri izleyebilirsiniz.

Kayıt işlemine geçmeden önce konumunuzun Türkiye’de olmadığına emin olun. Sanal bilgisayar yada VPN kullanarak bunu kolayca sağlayabilirsiniz.

Sanal bilgisayar kullanmanızı tavsiye ederim. Kullandığınız VPN Sabit İP sağlamıyorsa PayPal sizi şüpheli olarak işaretleyip hesabınıza sınırlandırma getirebilir. Yurt dışı lokasyonlu bir sanal bilgisayarda bu sorunla karşılaşmazsınız; fakat VPN kullanacaksanız Sabit İP sağlamasına dikkat edin.

Geçelim hesap kurulumuna;

İngiltere yada Amerika PayPal hesabı açacaklar VPN’lerini açacakları lokasyonuna ayarladıktan sonra; İngiltere ise ”paypal.co.uk” amerika ise ”paypal.com” adresinden kayıt işlemine devam etsinler.


Açılan sayfanın sağ üst tarafından ”sign up” butonuna basın. Ardından ”personel account” tikini işaretleyip ”continue” butonuna basın.

Paypal Hesabı Açmak

”Next” butonuna basıp ilerleyelim.

Paypal Hesabı Açmak

Sırasıyla ülkeyi seçtikten sonra ”First name” kısmına adımızı, ”Last name” kısmına soyadımızı; onun altına da e postamızı ve belirlemek istediğimiz PayPal şifresini giriyoruz.

Eğer adımız türkçe karakter içeriyorsa onları ingilizceye çeviriyoruz yoksa hata verir.

Örnek ”Gündüz” Hatalı, ”Gunduz” doğru.

Paypal Hesabı Açmak

Adresinizi örnekteki gibi doldurun. Bundan sonraki konuda size UKPostbox ile İngiltere’den nasıl sanal adres alabileceğinizi göstereceğim.

Sırayla posta kodu, daire numarası, adres, şehir, telefon numarası, doğum tarihiniz ve ülkenizi girin.

İlk Yöntem

Bir sonraki aşamada ise telefon onayı olacağı için mobilonay.net sitesinden bir hesap açıp, içerisine 5₺ bakiye yükleyin. Daha sonra servislerden PayPal İngiltere seçip aldığınız numarayı bu formdaki alana yazıp, butona tıklayın.

Paypal Hesabı Açmak

mobilonay.net sitesinden servisler kısmından PayPal seçin ve ülke seçimi alanından ise İngiltere yada nereden istiyorsanız seçip devam edin. Aldığınız numarayı bir önceki formdaki alana yazıp devam ettiğiniz zama bu numaraya doğrulama mesajı gelecek ve bu doğrulama kodu birkaç dakika içerisinde mobilonay.net sitesinde gözükecektir.

Telefon doğrulamasını yapıp devam edin. Mail adresinizi kontrol edin ve gelen doğrulama linkine tıklayarak aktivasyon işlemini tamamlayın. Eğer önceki adımdan devam ettikten sonra telefon onay sekmesi gelmediyse, mail onayı yaptıktan sonra www.paypal.com/myaccount/summary adresine gidin. Ekranda çıkan “Confirm your mobile number” kısmına tıklayıp telefon numarası onayı işlemini tamamlayabilirsiniz.

İkinci Yöntem

Fiziksel bir yurtdışı sim kartı almanız. Bu çok basit, evrak vs. gerekmiyor. GittiGidiyor’dan n11’den 35-40 TL bandında hazır tak-kullan yurt dışı hatları satılıyor.

Mobil onay için iki yöntem de çalışıyor; fakat ilerde sizden yine telefon doğrulaması isterlerse MobilOnay’dan bunu tekrar yapmanız sıkıntı olabilir. Bu ihtimali de göz önünde bulunduralım.

Paypal Hesabı Açmak

PayPal hesabınız artık hazır. Hesabı açtıktan 5-10 gün süre boyunca bir işlem yapmayın.

ÖNEMLİ BİLGİ

Sonrasında hesabınıza erişip, Monzo ve Monese hesaplarınızı ve MasterCard’ınızı ekleyebilirsiniz. Monzo hesap kurulumunu detaylı şekilde anlattım, Monese hesap kurulumu da gelecek.

Eğer Monese ve Monzo banka hesaplarınızı eklerken sorun ile karşılaşıyorsanız müşteri desteği ile iletişime geçip sorununuzu mutlaka anlatın.

Eğer hesabınız onay sistemine düşer ve hesabınızı görüşüp onaylatırsanız, hiçbir sorun yaşamaksızın banka hesaplarınızı ve Mastercard’ı PayPal hesabınıza tanımlayabilirsiniz.

PayPal hesabınıza banka hesabı ve debit card(Mastercard) ekleyip, onaylama işlemini gerçekleştirerek, hesabınızın onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Ama buna rağmen hesabınıza sınırlandırılma getirilirse bir sonraki bölümde anlatacağım bilgileri kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

Monese hesabınızı PayPal ile bağlamak için lütfen PayPal hesabınızın bir süre açık kalmasını bekleyin. Ardından bağlantı işlemini yapabilirsiniz. En önemli kısım Monese’de verdiğiniz adresiniz ve PayPal’daki adresinizin aynı olması.

ÖNEMLİ BİLGİ

Paypal Hesap Onayı Almak

Kimlik doğrulaması için sizden pasaport, ehliyet veya devlet tarafından sağlanan bir belge isteyeceklerdir. Bu aşamayı pasaport belgesi sağlayarak kolayca aşabilirsiniz.


Ayrıca sizden adres için bir kanıt isteyeceklerdir. Bunun için telefon faturası, devlet tarafından verilen belge, elektrik veya su faturası, banka hesap özeti belgelerinden birini kullanabilirsiniz. Amazon faturası kullanılmıyor.


Bu aşamayı, Monzo veya Monese’den alacağınız hesap özeti ile atlatabilirsiniz. Monese veya Monzo’ya kayıt olurken kullandığınız adres ile PayPal’a kayıt olurken kullandığınız adres aynı olmak zorundadır.

Monzo’ya kayıt nasıl olunur detaylı biçimde anlattım, konuyu inceleyebilirsiniz.

PayPal ancak bu şekilde adresinizi doğrulayabilir. Monese bir şirket olduğundan dolayı alacağınız hesap özetini PayPal kabul etmeyebilir lakin Monzo banka olduğu için kabul edeceklerdir. Ben Monzo hesap özetimi kullanarak bu hesap sınırlandırılması aşamasını halletmiştim.

Monzo’dan hesap özeti almadan önce az da olsa bir işlem yapmış olmanız işinizi garantiye alır. Kendi TranferWise hesabınızdan monzo hesabınıza para gönderebilirsiniz mesela. Mesele hesabınızın aktif görünmesi

Monzo’dan alacağınız hesap özetini adres kanıtı için istenilen alana yükleyip, PayPal ekibi tarafından incelenmesi için gönderebilirsiniz.


Ayrıca hesabınızdaki limiti kaldırmak için, banka
hesabı ve kredi kartı veya debit kart ekleyebilirsiniz.


Yeni açılan PayPal hesapları otomatikmen “Unverified Account”(onaylanmamış hesap) olarak başlar, bu yüzden de PayPal yıllık £1,700 para alma limiti koyar bu hesaplara. Eğer bu limite ulaşırsanız hesabınızın limitini kaldırmadan başka işlem gerçekleştiremezsiniz. Hesap limitini kaldırmak için ise bahsettiğim yöntemleri kullanabilirsiniz

ÖNEMLİ BİLGİ

PayPal her aşamada size güvenmeyip hesabınıza kısıtlama getirebilir, size kimse bunun olmayacağının garantisini veremez.

Ama çoğusu PayPal yetkililerine mail atmaya bile uğraşmıyor. Dediğim kurallara dikkat ettiğiniz sürece, hesabınız yeniden sınırlandırılsa bile tekrardan açtırabilirsiniz.

Yetkililere mail göndermekten çekinmeyin, güzel üslupla anlattığınız her sorununuza çözüm olacaklardır; en önemlisi, oyunu kuralına göre oynayın. Asla konumunuz türkiyedeyken PayPal hesabınıza girmeye çalışmayın; sizi kurallar da kurtarmaz hesabınız gider.

Tags: , , ,

You May Also Like

Sürekli Oturmanın Verdiği Zararı Bitiren 7 Basit Egzersiz
Youtube Video İndir Programsız (Güncel 2021)

Author

Must Read

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Menü